Google+ Facebook

 

 

 

Efekt Moozgu - nieujarzmiony twór, powstały ze zderzenia się dwóch awanturniczych person - Piotra Zabrodzkiego (znanego wszem i wobec z takich projektów jak Baaba, LXMP, Blast Muzungu) oraz Patryka Dąbrowskiego (nieznanego wszem, acz współtworzącego zespoły: Rest In Pieces, Hiny Nieupadłe, Leyce Skonektiket, Napalm of Death). Album Efekt Moozgu "Slumberjackin'" to abstrakcyjny miks tego co w człowieku muzyczne i dzikie. Manifestacja dwóch skrajności ludzkiej natury. Połączenie sacrum i profanum.

Album "Slumberjackin'" jest sprawdzianem do jakiego stopnia jest się otwartym na muzykę, a nagrodą świadomość, że osiągnęło się szczyt, za którym nie ma już nic więcej.

 

       

 

Powstanie zespołu jest czyste niczym diament - z ucisku trylionów megaton przepełniających chęć wyklucia z siebie swojego wewnętrza, które przybrało postać pięknego potwora o kształtach muzycznego Erosa, nie wstydzącego się zupełnie swojej nagości, wkraczającego na salony muzyki z siekierą i piłą spalinową!

Niewielu jest takich, którzy wytrzymają natarczywą arytmię dźwiękowych fraz, niczym gwóźdź wbijających się w mózg z siłą potężnych ciosów i przy wtórze wszędobylskiego ryku dziczy. Bo właśnie o nią w Efekcie Moozgu chodzi. W nieskrępowanej miksturze tysięcy lat podróży muzyki, oderwanej jakby od natury i przeszatkowanej w robotyczny ideał człowieczej wizji absolutu, który w swojej sekretnej głębi jest zwierzęciem - wciąż wyjącym do księżyca wolnym głupcem - pierwotnym w perfekcji natury, pchanym dzikością serca romantykiem... I te dwa światy właśnie, wciąż zderzające się ze sobą przeciwieństwa to muzyka Efektu Moozgu.

 

 

GIG
EFEKT MOOZGU NA X-LECIE WYTWÓRNI LADO ABC
TVP KULTURA / 29 GRUDNIA 2014 / 22:40
(wydarzenie na facebooku < kliknij)

 

SKLEP
ZAMÓW PŁYTĘ W SKLEPIE LADO ABC


 

BANDCAMP
PRZESŁUCHAJ ALBUM I KUP MP3
www.efektmoozgu.bandcamp.com

 

KONTAKT
kontakt@efektmoozgu.com

 

FACEBOOK
www.facebook.com/efektmoozgu

 

GOOGLE+
+efektmoozgu

 

DOWNLOAD
PRESS RELEASE [zip]
COVER [zip]
OPIS PL/EN [zip]
PROMO FOTO [zip]

 

 
 
  EFEKT MOOZGU / LADO ABC / ALL RIGHTS RESERVED
Proudly created by ARTKOLEKTYW